Autohemoterapie

Autohemoterapie je léčba vlastní krví za účelem zvýšení imunitní reakce organismu. Nejedná se o převratnou novinku. Již v minulosti bylo pozorováno, že u pacientů, kteří měli hematomy a zároveň trpěli i jinými příznaky, postupně mizely nejen hematomy, ale právě i další příznaky nemoci. Nejdříve tedy léčba spočívala v tom, že se pacientovi odebralo trochu krve, která mu byla následně vstříknuta zpět do svalu, aby se vytvořil umělý hematom.

Jak metoda funguje?

Tělo vyhodnotí tuto vaši vlastní krev jako cizorodou látku a ihned vydá pokyn imunitnímu systému k protiakci. Velká výhoda této metody je v tom, že není žádné nebezpečí, protože tato krev je Váš vlastní materiál. Organismus zesílí novou imunitní reakci na nemoc, čímž se posiluje imunita. O aplikaci musí rozhodnout lékař. Autohemotarie musí být aplikována pod odborným dohledem. Pacienti se na první vyšetření musí objednat.

U jakých onemocnění je vhodná?

Autohemoterapie se aplikuje nejčastěji při léčbě chronických onemocnění jakou jsou alergie, dna, revmatické potíže, cukrovka, jaterní onemocnění, bronchitidy, ekzémy, lupénky, akné, opakované opary, svědění kůže, folikulitida a jiná zánětlivá onemocnění, používá se i u vypadávání vlasů. S vynikajícím efektem se setkáváme zejména u lidí trpící na opakované herpetické infekce např. v oblasti obličeje. Po absolvování autohemoterapie pacient pocítí úlevu v tom, že k recidivě oparu nedochází několikrát v průběhu měsíce, ale maximálně jednou 1x nebo 2x ročně.

Omezení metody

Tato metoda se nemůže aplikovat u lidí, kteří užívají antikoagulační léčbu - např. Warfarin. Není vhodné metodu aplikovat v období menzes.

Cena zákroku

Cena jedné aplikace: 150 Kč