Botulotoxin

Botulotoxin je nervový jed, který tvoří bakterie. V medicíně se používá již přes 25 let proti svalovým křečím a v kosmetice s ním máme mnohaleté zkušenosti, proto se není čeho obávat. Na vyhlazení vrásek se u nás používá od 90. let.

Popis procedury

Aplikovaný injekčně do příslušného svalu blokuje periferní cholinergní přenos na neuromuskulárním spojení blokádou uvolňování acetylcholinu na presynaptické membráně. Účinek toxinu zahrnuje počáteční krok navázání na presynaptickou nervovou membránu, druhotně nastává krok začlenění a nakonec toxin zabraňuje uvolnění acetylcholinu a způsobí paralýzu, tzn. ochrnutí svalu. Výsledkem je uvolnění svalových stažení a následné částečné nebo úplné vypnutí mimických vrásek.

Metoda tedy využívá znehybnění mimických svalů a dočasně odstraňuje (na 2 - 6 měsíců) mimické vrásky a odstraňuje pocení v dané lokalitě. Efekt metody je individuální, závisí na síle stažení mimického svalu a rychlosti odbourávání účinné látky, obnova přenosu nervového vzruhu se objevuje postupně, tak jak pučí nová nervová zakončení a obnovuje se přenos vzruchu na nervovém spojení.

Efekt metody

Vyhlazení vrásek a celkově omlazující dojem včetně prevence stárnutí.

Nežádoucí účinky

Příležitostně byly pozorovány alergické kožní reakce. Nežádoucím účinkem může být také ptóza (pokles) víčka. U malého množství pacientů se může objevit diplopie (dvojité vidění) nebo příznaky z rozšíření paralytického efektu středních obličejových svalů. Tyto nežádoucí účinky se upraví během 2 až 4 týdnů. Byla zaznamenána také keratitida /zánět rohovky) a osychání oka z důvodů sníženého mrkání, z toho důvodu je třeba použít ochranné kapky k nahrazení slz.

Malé modřinky a otok víčka se mohou také objevit, jsou však krátkodobé. Bolestivost je idividuální. Zákrok neprovádíme u pacientů mladších 18 let, v těhotenství a v období kojení. Je malé procento pacientů rezistetních na botox - neodpovídajících na tuto aplikovanou lítku. Pro ně je vhodná aplikace mezonití, která má podobný výsledný efekt

Proč naše zařízení?

Naše péče o Vás je zcela komplexní. Máme specializovanou ambulanci, kde je pro Vás vyhrazený dostatek času na kompletní vyšetření, pohovor o Vašich představách, informace o možnostech léčby a zodpovězení všech Vašich otázek. Spolupracujeme s odborníky. Léčbu Vám ušijeme na míru.

Cena zákroku

Cena je daná množstvím aplikovaných jednotek.