Injekční lipolýza

Injekční lipolýza je neoperační metoda, která zbavuje tělo nadbytečného tuku a celulitidy. Injekčně aplikovaná látka obsahuje lecitin získaný ze sóji - fosfatidylcholin, který je v případě injekční lipolýzy aplikován přímo do tukové tkáně pomocí nejtenčích jehliček.

Popis metody

V našem zařízení používáme dva roztoky - PPC - fosfatidylcholin, nebo L-carnitin, nebo jejich kombinaci. Oba roztoky pracují na jiné úrovni a rozpouští tukovou buňku, jejich kombinací se účinek zvýrazní. Anestézie v tomto případě není zapotřebí. Po několika týdnech se tuková tkáň v ošetřované oblasti začne rozpouštět a dochází k redukci tukové hmoty.

Účinky injekční lipolýzy nelze srovnávat s liposukcí – jednorázovou chirurgickou metodoupro trvalé odstranění většího množství tukové tkáně. Výsledek lipolýzy je také trvalý, pokud klient doporučuje režimová opatření a správný životní styl, efekt se však objeví až po 6-8 týdnech od aplikace. Tato metoda není na zhubnutí, slouží hlavně ke změnám kontur těla a k redukci menších tukových oblastí.

Pro uspokojivý výsledek je potřeba podstoupit 2-4 ošetření. Intervaly mezi jednotlivými ošetřeními jsou zpravidla 8 týdnů. Více než 80% pacientů je spokojeno s výsledkem již po 2 ošetřeních. Terapii smí provádět pouze vyškolený lékařský personál. Stejně jako u všech technik léčebně estetické péče, nelze poskytnout žádné záruky na úspěch.

Absolutní kontraindikace

Děti, těhotné a kojící ženy. Diabetici s cévním onemocněním – mikroangiopathiemi.

Realitní kontraindikace

Autoimunitní onemocnění – např. onemocnění štítné žlázy, závažná onemocnění jater a ledvin, akutní a chronické infekce, známá přecitlivělost na jakoukoliv složku přípravku, alergie na sóju, poruchy srážlivosti krve, závažná adipozita – BMI více než 30.

Možné nežádoucí účinky

Bezprostředně po ošetření je možný výskyt zarudnutí, otok ustupující během 2 až 4 dní, ojediněle se může vytvořit hematom, ohraničené zánětlivé ložisko či alergie. Ošetřené místo může svědit, svědění zpravidla do 48 hodin vymizí.

Ceny zákroků

Podbradek: od 500 Kč

Lokality na obličeji: od 1000 Kč

Břicho a podbříško: od 3000 Kč

Menší lokality, lipomy: od 500 Kč