Karboxyterapie

Aplikace plynových injekcí (CO2) je známá mnoho let a používá se v lázeňství, ve fyzioterapii, ortopedii a nyní i na řešení zvýšeného vypadávaní vlasů u žen a mužů, v estetické medicíně se využívá na vyhlazení jemných vrásek, zpevnění pleti a její projasnění, tato metoda se používá i při řešení celulitidy.

Popis procedury

Jde o podkožní aplikaci medicinálního CO2 drobnými jehličkami, bez dlouhodobých vedlejších účinků. Metoda nevyžaduje lokální anestezii, CO2 je přirozeně tvořený buňkami v těle každý den našeho života. Je to velejší produkt metabolismu,, přenáší se krví a vydechuje se plícemi, z toho důvodu je metoda zcela bezpečná. Výsledkem je rychlé prokrvení podkoží, vytváření nových kapilár, zlepšení výživy dané lokality, elasticity a ukotvení vlasových kořínků.

Efekt metody

Je viditelný individuálně, často až po 5. proceduře. Aplikace probíhá 2x týdně celkově minimálně 10x. Metodu je vhodné zopakovat 1 - 2x ročně pro lepší efekt. Možná kombinace s ostatními metodami. V případě vypadávání vlasů dochází k pozastavení, zahuštění vlasového porostu a ukotvení kořínků a zlepšení elasticity pleti, sjednocení barvy a celkově mladisvějšímu vzhledu. Vzhledem k tomu, že CO2 je běžně přítmné v těle, jde o zcela přirozenou metodu bez zásahu jiných umělých látek.

Nežádoucí účinky

Drobné modřinky v místě vpichů, které do 3 dnů od aplikace zmizí.

Cena zákroku

Dle rozsahu ošetřované plochy od 200 Kč za jednu proceduru při vypadávání vlasů

Za proceduru při ošetření obličeje, krku a dekoltu: od 500 Kč