Laser IPL

IPL systém je určený k léčbě pigmentových afekcí typu slunečních a stařeckých skvrn, pih, dále k odstranění jemných cévek nebo i k odstranění chloupků. IPL systém produkuje intenzivní, pulzní světlo, jež je pohlceno cílovými strukturami v kůži (žilky, pigmenty, voda obsažená v kůži).

Popis metody

Při zákroku je nutné si chránit oči speciálními brýlemi či neprůsvitnými kryty, jinak hrozí nebezpečí poškození zraku. Ošetření pacient vnímá jako záblesk a pocit štípnutí v době pulzu. Bezprostředně po ošetření je pokožka zpravidla lehce zarudlá, někdy můžeme pozorovat i mírný otok. Tyto obtíže obvykle odeznívají během několika hodin po zákroku.

Při ošetření pokožky s pigmentací dochází ke ztmavnutí těchto míst. Po zákroku místa nejprve chladíme studenými obklady a následně aplikujeme hojivý krém s panthenolem. Do druhého dne se mohou vytvořit stroupky, které samovolně ve velmi krátké době (během několika dnů) odpadnou.

Při ošetření malé lokality není znecitlivění obvykle nutné. Pokud lékař indikuje ošetření větší plochy, lze nabídnout pacientovi místní znecitlivění. To se provádí nanesením speciálního krému s anestetickým účinkem.

V závislosti na typu kůže, věku a barvě postižení vyžaduje léčba často několik opakování, které postupně vyřeší Váš problém tak, jak je to maximálně možné. Celá léčba je individuální záležitostí a její výsledek je ovlivněn mnoha faktory. Proto někdy může i opakovaná léčba vést jen k částečným úspěchům.

Ceny zákroku

Dle lokality a rozsahu.