Mezonitě

Jde o intezivní vypnutí a omlazení kůže za pomocí mezonití - speciálně upravených nití, které se vpravují do kůže a podporují novotvorbu vlastního kolegenáu. Tato metoda patří k miniinvazivnímu liftingu. Mezonitě lze použít všude tam, kde je potřeba redukovat hlubší i drobné vrásky, zlepšit tonus pleti, obnovit kontury obličeje a nastartovat tvorbu kolagenu. Mezonitě se používají na oblast obličeje, krku, dekoltu, ale i na oblast zadečku, stehen a břicha.

Jsou vhodné u pacientů, kteří nereagují na aplikaci botulotoxinu. Jedná se o metodu, které se také říká lifting o polední pauze, V-lifting, magický lifting, bionitě nebo nitkování. Název "lifting o polední pauze" tuto metodu výborně vystihuje, protože po tomto zákroku je klient schopen okamžitě se zařadit do běžného životního a pracovního procesu a nepotřebuje žádné dny k rekonvalescenci.

Popis procedury

Do ošetřované oblasti se zavádí tenké vstřebatelné nitě ve směru vrásek a to ve tvaru sítě. Kolem nitě se okamžitě začne vytvářet nový kolagen a vzniká kolagenová síť, která způsobí vypnutí kůže, vyrovnání vrásek a zvýšení elasticity kůže. Tyto nitě jsou vyrobveny z materiálu, který se vstřebává v průběhu 6 - 12 měsíců, pozorovatelný efekt ale nastupuje již za 2 - 3 týdny po zákroku a přetrvává asi 2 roky.

Mezonitě se pomocí atraumatické jehly zavádí do ošetřované oblasti pomocí drobných vpichů, které se velmi rychle hojí. Před ošetřením je možné (ale není nutné) použít lokální anestetikum v podobě krému. Metodu lze kombinovat i s jinými omlazujícími zákroky.

Efekt metody

Kolagenová kostra, která vyplní vrásky, slouží jako opra pleti, zlepšuje krevní oběh a tím dochází k projasnění pleti, zlepšuje strukturu pokožky, její elasticitu a tím i kontury tváře, vyhlazuje hluboké i povrchové vrásky.

Nežádoucí účinky

Po ošetření se mohou vyskytnout modřinky, přechodný otok, zvýšená citlivost v dané oblasti, která při ošetření v oblasti paží (triceps) může přetrvávat 2 - 3 dny. Po aplikaci nevznikají jizvy.

Pro koho není vhodná?

Zejména u klientů, kteří trpí na jakékoliv infekční onemocnění, psychické poruchy, jsou náchylní k tvorbě keloidních jizev, u těhotných, trpící na krevní onemocnění a klinicky selhávající pacienty

Proč naše zařízení?

Naše péče o Vás je zcela komplexní. Máme specializovanou ambulanci, kde je pro Vás vyhrazený dostatek času na kompletní vyšetření, pohovor o Vašich představách, informace o možnostech léčby a zodpovězení všech Vašich otázek. Spolupracujeme s odborníky. Léčbu Vám ušijeme na míru.