Křečové žíly

Trápí vás bolavé a oteklé nohy, noční křeče, napětí v dolních končetinách, svědění či pálení kůže, otoky v oblasti kotníků, pocity těžkých nohou, pigmentové změny na kůži, viditelné křečové žíly nebo pozurujete červené či fialové žilky zejména v oblasti vnější strany stehen a bérců?

Pak patříte mezi 8 z 10 pacientů, kteří nás navštíví a mají příznaky chronického žilního onemocnění. Vzhledem k tomu, že se jedná o chronické onemocnění je to i celoživotní problém, který se bez léčby stále zhoršuje. Máte-li vy nebo vaši příbuzní (nemoc je dědičná) podezření na chronické žilní onemocnění, přijďte se k nám nechat vyšetřit!

Čím dříve se dozvíte na rizika spojená s tímto onemocněním a začnete onemocnění léčit, tím lépe se ochráníte před jeho neblahými důsledky. Další užitečné rady naleznete na www.zilniporadna.cz.

V našem centru spolupracujeme se zkušeným cévním specialistou a chirurgem MUDr. Markem Šlaisem, předním českým odborníkem v otázkách cévní chirurgie, operací varixů pomocí celosvětově nejmodernějších metod mezi, které patří radiofrekvence, laser, aj.

Léčba křečových žil

Režimová opatření

Léčba spočívá především v dodržování tzv. režimových opatřeních, nošení kompresivních punčoch, které jsou dnes dostupné ve stejném provedení jako běžné punčochy, které mají vhodné zakončení na stehně pro ženy i ve verzi pro muže.

Dále je během léčby nutné dlouhodobě užívat venofarmakum, které má mnoha klinickými studiemi prokázaný příznivý účinek na cévy.

Poslední možností je v případě potřeby možné podstoupit operační výkon moderními metodami nebo sklerotizaci.

Skleroterapie

Skleroterapie je injekční metoda k odstranění menších křečových žil. Aplikace speciální látky ve formě tekutiny nebo pěny, způsobí poškození cévy a s určitým časovým odstupem dojde k samovolnému vstřebání nevyhovující žilky.

Před každým zákrokem u nás probíhá vyšetření včetně podrobného poučení o zákroku, změření a výběr vhodných kompresivních punčoch a vysvětlíme vám způsob oblékání.

Při sklerotizaci používáme speciální světlo, se ošetříme co největší plochu, nikdy se nejedná pouze o jednu injekci.

Proč naše zařízení

Naše péče o Vás je zcela komplexní. Máme specializovanou ambulance, kde je pro Vás vyhrazený dostatek času na komplexní vyšetření, pohovor o Vašich představách, informace o možnostech léčby a zodpovězení všech Vašich otázek. Spolupracujeme s odborníkem v oblasti cévní chirurgie. Provádíme měření punčoch, jejich zajištění a edukaci o tipech na navlékání. Poučíme Vás o režimových opatřeních. Předepíšeme vhodné venofarmakum.

Ceny zákroků