Lupénka (ipsoriáza)

Lupénka je chronické onemocnění kůže, které je spojeno s nadměrnou tvorbou šupin, zarudnutím a zánětem na kůži. Lupénka má několik podob a jedním z projevů je vznik podkožních bolestivých puchýřků v oblasti dlaní a chodidel. Onemocnění se může projevit ve vlasech, na nehtech a také na kloubech.

Nejde o infekční onemocnění, to znamená, že není přenosná kontaktem mezi člověkem. Jde ovšem o geneticky podmíněnou predispozici k tomuto onemocnění.

Vyvolávajícím faktorem může být zvýšený stres, zvýšená fyzická námaha, jakékoliv infekční onemocnění, úraznebo klimatické změny.

Onemocnění často doprovází střídání horšího a klidnějšího období. Od pacienta vyžaduje každodenní péči a dodržování přísných režimových opatření. Další užitečné informace o onemocnění naleznete na www.ipsoriaza.cz.

Léčba červených žilek

První provedeme komplexní vyšetření a poté přistoupíme k lokální nebo celkové léčbě. V případě, že to stav vyžaduje diagnostikujeme případná onemocnění, která by mohla vést ke zhoršení rosacey. Poučíme Vás o režimových opatřeních a doporučíme vám vhodné přípravky na ošetření.

Žilky odstraňujeme pomocí laseru, kdy dochází k výraznému zredukování červených žilek - pro úspěšnou léčbu touto metodou, je nutné zákrok několikrát opakovat.

V případě, že to stav vyžaduje, nasazujeme celkovou léčbu a speciální krémy s obsahem metronidazolu (jsou u nás k dostání za výhodné ceny).

7 tipů proti rozšíření červených žilek

01
Umývejte si obličej pouze přípravky určené na rosaceu (najdete v každé dobré lékárně)
02
Aplikujte krémy s obsahem látek, které redukují zčervenání kůže; používejte pouze kosmetiku určenou pro pleť s rosaceou a nepoužívejte dráždivé kosmetické a hygienické výrobky s obsahem parfémů (např. lak na vlasy, mastné krémy, pleťové vody s obsahem alkoholu a mýdla, atd.)
03
Chraňte se před slunečným zářením, mechanickým poškozením, vyhýbejte se prostředí s klimatizací a prostředí s vysokými teplotami (např. sauna, horká koupel)
04
Omezte pobyt venku při větrném a mrazivém počasí a zabraňte mechanickému podráždění kůže
05
Vyvarujte se pití alkoholu, ostrých kořeněných jídel a horkých nápojů
06
Na překrytí červených žilek používejte pouze kamuflážní systémy (k dostání v lékárnách)
07
V žádném případě nepoužívejte hormonální krémy!

Proč naše zařízení

Naše péče o Vás je zcela komplexní. Máme specializovanou ambulanci, kde je pro Vás vyhrazený dostatek času na kompletní vyšetření, pohovor o Vašich představách, informace o možnostech léčby a zodpovězení všech Vašich otázek. Léčbu Vám ušijeme na míru.

Ceny zákroků