Pigmentové skvrny (hyperpigmentace)

Poruchy pigmentace kůže jsou výrazem nadbytku melaninu. K nejznámějším hyperpigmentacím patří pihy (ephelides), které se vyskytují v místech, kde nás nejvíce ozařuje slunce.

V kombinaci slunečního záření a působení hormonů, vzniká melasma. Vzláště během těhotenství jsou typické hnědavé flíčky nebo užíváním hormonální antikoncepce. V některých případech u určitých typů nádorů, u kterých je pravděpodobná genetická dispozice.

Flíčky (hyperpigmentace), mohou ale znamenat i přítomnost jiného onemocnění. Pokud si nejse jistí o jaký druh hyperpigmentace se jedná, navštivte nás!

Léčba pigmentových skvrn

Pihy není obvykle nutné léčit, ale v případě, že s nimi nejste spokojeni, můžete si vybrat peelingové metody, bělící krémy a hlavně důsledně používat ochranné krémy s SPF 50+.

Melasma můžeme podle konkrétního případu léčit aplikací bělících přípravků, chemickým peelingem, laserem, mikrojehličkováním, ale nejdůležitější je používání kvalitních ochranné krémy i uvnitř budov - UVA paprsky prochází i přes sklo.

Místečka je možné překrýt kamuflážními krémy, které dokonale překryjí flíčky a vydrží na obličeji po celý den.

Doporučíme Vám vhodnou kosmetiku a depigmentační krémy a také vám vysvětlíme jak máte správně aplikovat krémy s ochranným faktorem a podle čeho si nejlépe vybrat.

Proč naše zařízení

Preferujeme komplexní a individuální přístup a léčbu Vám doslova ušijeme na míru. Zohledňujeme Vaše možnosti ošetřování a dostupnosti přípravků na ošetření, doporučíme pro Vás vhodnou lokální a celkovou terapii a promluvíme si o režimových opatřeních. Doporučujeme pouze prověření přípravky a léky a vysvětlíme Vám zásady správného ošetřování pleti.

Ceny zákroků