Problematická pleť a akné

Akné nejsou jenom nějaké pupínky, které se časem ztratí. Jde o zánětlivé onemocnění, které má několik forem – od méně závažné až po těžkou formu (acne conglobata), které je bolestivé a již zanechává jizvy v dané lokalitě. V případě, že své pupínky ponecháte bez léčby, může dojít k rozvoji těžších forem akné, které se následně léčí mnohem delší dobu.

Akné je multifaktoriální onemocnění, to znamená, že vzniká z několika příčin. Jde o neinfekční zánětlivé onemocnění mazových žláz a vlasových váčků. Vyskytovat se může na obličeji, v oblasti dekoltu, na zádech.

A co je důležité, může se projevit nejen u mladých lidí, ale i v pozdějším věku, tedy po 40 tém roce a dokonce u novorozenců.

Léčba problematické pleti a akné

V žádném případě se nesnažte pupínky odstranit vymačkáváním. Dochází tím jen ke zhoršení akné, dále hrozí riziko zanícení a vzniku trvalých jizev. Nezapomeňte, ža vaše pleť má paměť! O vhodných metodách se s vámi předem poradíme a společně vybereme pro vás tu nevhodnější.

Lokální léčba

Tato léčba spočívá v používání vhodné dermokosmetika. Kůži je potřeba vyčistit vhodným čistícím gelem, poté dočistit pleťovou vodou, ráno pak aplikovat krém, který reguluje činnost mazových žláz.

Na zánětlivé projevy lze použít antibiotický roztok. Večer a na noc speciální krém, který Vám dopuručí naši odborníci.

Pro úspěšnou léčbu musí ošetření probíhat 2x denně. Dermokosmetiku, kterou vám doporučíme zakoupíte v lékárně, máte tak jistotu kvalitních přípravků. Vyvarujte se aplikaci přípavků s obsahem alkoholu, který pleť vysušuje.

Celková léčba

Celkovou léčbu pomocí antibiotik řešíme těžší formy nebo hormonální antikoncepci zaměřenou na léčbu akné.

Doporučujeme užívat Isotretinoin (např. Roaccutane, Curacné), užívá se minimálně 6 měsíců a účinky jsou vynikající. Pouze pod odborným dohledem lékaře!

Režimové opatření

Režimová opatření se týkají zejména stravování a vlastního ošetřování. Vhodné je maximálně omezit smažená, tučná a sladká jídla. Je tnutné zajistit dostatečný přísun tekutin.

Jizvičky

Jizvičky, které na kůži zůstanou po léčbě akné nebo nerovnosti kůže vám doporučíme vhodnou lokální léčbu, vyhladíme pleť mikrodermabrazí, mikrojehličkováním nebo aplikaci speciálních sér s obsahem kyseliny hyaluronové. Z ostatních metod je vhodný chemický peeling, laser, aplikace tekutého dusíku nebo CO2 kaše.

Korektory

Korektory pro případ zarudlých pupínků je možné aplikovat speciální korektory určené pouze pro akné. Korektory jsou dostupné pouze v lékárnách.

Proč naše zařízení

Naše péče o Vás je zcela komplexní. Máme specializovanou ambulanci, kde je pro Vás vyhrazený dostatek času na kompletní vyšetření, pohovor o Vašich představách, informace o možnostech léčby a zodpovězení všech Vašich otázek. Léčbu Vám ušijeme na míru.

Ceny zákroků