Vitiligo (ztráta pigmentu)

Vitiligo je získaná snížená funkce až ztráta pigmentových buněk, které postihuje 1 - 1,5% populace a to bez rozdílu pohlaví. Začíná většinou mezi 10. a 30. rokem života. Příčina není úplně známá. Vyvolávajícím faktorem bývá intenzivní spálení na slunci, stres, lokální poranění nebo poškození kůže a podobně.

Hypopigmentace se může objevit i v místě po proběhlém zánětu, což je velmi častý jev např. u pacientů s ekzémem. V místech, kde předtím bylo červené místečko se objeví světlé. V tomto případě se ale nejedná o vitiligo.

Nemoc často doprovází nemoci štítné žlázy, anémie, oční postižení, cukrovka, vypadávání vlasů, Crohnova choroba a další. Chcete-li se dozvědět více, navštivte nás!

Léčba vitiliga

Jako jedno z mála zařízení provádíme tzv. needle terapii (více než 6 let) neboli přenos pigmentových buněk z oblasti pigmentované do depigmentované.

K léčebným metodám, které v našem zařízení používáme je aplikace lokálních kortikoidů a imunosupresiv, dlouhodobá fototerapie, užívání betakarotenů a antioxidantů, dále pak drobné chirurgické zákroky (mikrotransplantáty, autotransplantáty) nebo přísnou fotoprotekci event. kosmetické krytí.

Řídíme se dle konsenzu Evropského dermatologického fóra, které bylo uveřejněno v časopise British Journal of Dermatovenerology 2013. Máte tak záruku, že naše péče je naprosto komplexní.

Doporučíme a vám odpovídající lokální léčbu na ranní a večerní ošetření, poučíme Vás o zásadách ochrany kůže před nežádoucím účinkem slunečního záření, vhodném způsobu pobytu na slunci a zavedeme komplexní léčbu.

V našem zařízení aplikujeme také světloterapii (aplikace UVB 311 nm), které se nejvíce hodí na léčbu vitiliga.

V současné době neexistuje 100% uspokojivá léčebná metoda.

Proč naše zařízení

V naší ambulanci si můžete přímo zakoupit krémy určené pro léčbu vitiliga za naprosto úžasnou cenu – Vitiskin 640 Kč, komplex antioxidantů – 320 Kč (na 2 měsíce), čím je naše léčba zcela komplexní.

Ve specializované ambulanci je pro Vás vyhrazený dostatek času na kompletní vyšetření, pohovor o Vašich představách, informace o možnostech léčby a zodpovězení všech Vašich otázek. Léčbu Vám ušijeme doslova na míru.

Ceny zákroků